Sunday, 29 September 2013

Sezon Bitiyor

Sonbahar... Hani klasik, kabul gören genel geçer düşünceye göre baharda başlar ya bazı şeyler, yazın gelişirler, sonbaharda tükenişleri başlar ve kışta da ölürler - biterler; işte benim için hiç öyle olmadı olamadı.
 
Benim için sonbahar sonun başlangıcı değil, doğrudan başlangıç oldu hep.
 
Herhalde okulun açılmasının bu mevsime denk gelmesi nedeni ile, bilemiyorum. Ama sonuçta, sonbaharın gelişi konusunda bu kadar burulduğumu hiç hatırlamıyorum ömrü hayatımda. Aksine, bu mevsim dönüşü benim için hep kutlama zamanı olmuştu bu yıla kadar. Şimdi ilk kez, yaz bitmesin istiyorum ve bunun büyük ölçüde "güneşli pazar günlerinde seğmenler keyfi" bitmesin istememden kaynaklandığını biliyorum.
 

Bugün hava açık, güneşli ve 24 dereceydi - bir daha uzun süre böyle olmayacağını düşünerek resmen üzüldüm. Gerçi bugün bu endişemi hem Yağmur'la, hem de Volkan'la paylaştım ve her ikisinden de endişelenmeme gerek olmadığı - bir süre daha güzel havaların devam edeceğine emin oldukları konusunda aydınlatıldım... Kısmet. Biz yine de son bir kez oba kurabiliyormuşuzcasına malzemelerimizi toplayıp her zamanki yerimize geçtik. Yonca ve Ekin katılamadı bize ama, bu kez İstanbul'dan haftasonu için kaçıp gelen Derya ve Çağatay vardı. 
 
Gerçekten içim buruluyor "bitti..." diye düşündükçe.
 
 
  

No comments:

Post a Comment